Köszönjük, hogy szakítasz ránk időt!

Ez a kérdőív az általunk (Dr. Bálint Mónika – Zoé és Németh Csaba – Heb) fejlesztett módszertan, a Senkiyel Időjáték kutatási projektje. A Senkiyel Időjáték egy felfedező utazás az emberi létezés szabadságának megismerése felé. Arról szól, hogyan bírjuk interakcióra lényünk fejlettebb tudatosságát és ehhez hogyan fejlesszük az absztrakt elménket. Mindezt egy olyan valóságban, ahol a racionalitás, az ésszerűség, és kollektív hiedelmek uralkodnak.

A kiinduló pontunk az, hogy az ember jóval több és főleg absztraktabb annál, mint azt önmagáról és a világáról racionális elméjével felfogni képes. Azt feltételezzük, hogy az ember “gyökere” egy nála jóval fejlettebb entitás (nem vallási princípium), amely tőle nem elválasztható, mi több folyamatos kapcsolatban van vele. Ám ezt a kapcsolatot a személyiség árnyékolja be. A személyiség túlélésre van kondicionálva, túl racionális ahhoz, hogy olyanokat feltételezzen amiket a valósága (szerinte) nem igazol vissza.

Ezzel szemben azt feltételezzük, hogy a Tudat egyetlen szándéka a megismerés. Ebből következően nem létezik benne a legfelsőbb létezés, a végső állapot, az elérendő szent cél és a végső igazság sem, mivel a Tudat semmilyen igazságot nem “igényel”, hiszen egyetlen célja a megismerés és nem a szétválasztás. Az Idő pedig olyanná érleli a valóságot, amilyennek a tudat önmagát a megfigyelőn keresztül meg akarja ismerni. És éppen ezért, olyan törvények fognak uralkodni e valóságon, amelyek szükségesek bizonyításához. A Tudat önmagát az emberi tapasztalatokon keresztül figyeli meg. Ennek az összege bennünk a világ. Ez a világ bennünk él. És amilyen világ él bennünk, éppen olyan a valóságunk. Ahhoz, hogy ez a tudati folyamat feltárja magát előttünk, számunkra az Idő a kulcs. És ennek megismerése különböző Időstruktúrák tapasztalataiban rejtőzik. Ezekből a belső tapasztalatokból származó leírások az alapjai a kérdőíven szereplő kérdéseknek. E kutatási projekt célja pedig az, hogy mennyire élő (vagy rejtett) vágy a létezés szabadsága az emberben.

  • A kérdések jellemzően nem egyszerűen, azonnal megválaszolhatóak, de azért nem kell, hogy túlagyald, csak próbáld meg úgy, ahogy érzed. Lehet, némely kérdés nem lesz komfortos, azért próbálj meg válaszolni. Ha mégsem akarsz, egyszerűen hagyd ki és menj tovább. Szerintem jól fogsz szórakozni. Ha mégsem, mert nem érted mi történt velem azóta… akkor előbb olvasd el ezt: https://idojatek.belsokijarat.hu/heby/

A kérdésekhez tartozó idézetek

1.

“Szubjektív képünkben, a tudati fejlődés szempontjából három csoportra osztható az emberiség.

Az első csoportba tartoznak a “Bányászok”, akiknek a túlélés az elsődleges szerepük, folyamatosan a külvilágra reagálnak, az én és a világ számukra két különböző dolog. A személyiség pozíciója és fejlettsége az élet minőségének meghatározója. A munkatábor a valódi otthonuk, annak foglyai.

A második csoportba az “Őrzők” tartoznak. Az Őrzök tudnak a valóságok közti átjárókról. Művészek költők, filozófusok, a rejtett tudást megszállottan keresők. A tudás és a Föld valódi őrzői. A Föld bolygó a valódi otthonuk és annak foglyai, akik arra várnak, hogy kiképezhessék azokat, akik megmenthetik a bolygót.

A harmadik csoportba tartoznak az utazók. Az “Utazók” azok, akikben él a “Misztikus Utazás” képe. Az, hogy az emberi entitás valójában egy tudati evolúciós utazás, és feladata, hogy feltárja magában a Titokzatos Utazót és ezzel visszatérjen a misztikus utazásba, az ismeretlen és felfoghatatlan megismerése felé. Valódi otthonuk a Végtelen, és ezért szabadok”.

2.

A Szellem lényünk rejtett oldala, – aktív állapotában jellemzően eltűnik a hétköznapok ésszerűsége és jelenlétében felszabadul az intuíció; ismeretlen belső tapasztalatok élményeire rezonálva megváltozik az észlelésünk”.

3.

A valódi emberi élet mindig is a létezés szabadsága felé tartó misztikus utazás lesz. Ennek kiművelése egy örökké pulzáló belső késztetés bennünk”

4.

“A világ már megtörtént bennünk’, és mindaz amit valóságnak érzékelünk, racionális elménk múzeumának színházi díszletei közt – újra és újra megtörténik és ez a valóság a múltból tart felénk. Csakhogy ez a múlt a hétköznapi jelenünk, – aminek hatására a valódi jelen pillanat a jövőbe csúszik. És ekkor az elmében a Múlt lesz a Most.

Egy ördögi kör, – gondolkodási szokásaink csapdája – ami úgy ismétlődik, hogy mindig másképp ugyanaz, és ez a változás illúzióját adja”.

5.

A valóság egy bennünk rég lejátszódott esemény, ami éppen szembe jön velünk”

6.

Szabadon kell engednünk az elmét, hogy létezésünk kiteljesedjen. Integrálni a fizikai lényt, beengedni a Szellemet, és megérteni, hogy nem csupán egy bolygón élünk, hanem egy felfogható világon túl, a Létező Ismeretlen és a Mindenség magzatvizében”.

7.

“Mindannyiunk valóságát minden percben a gondolkodási szokásaink alakítják. Döntéseink eredményeit, életünk eseményeit, véletlen történéseit és a reakcióinkat, szokásos gondolkodásunk egy megírt forgatókönyv szerint irányítja. Ez az egyedi “gondolat-genetikai programozottságunk”. Szemünk arra néz, amerre a genetikai befolyás kényszeríti és amit a szem megmutat az elmének arról pontosan tudja mit gondoljon”

8.

Minden gondolat a megszületése után a személy genetikai mintáira jellemző következtetési parancssoron halad át, amely létrehoz az elmében egy automatizmust, így az embernek nem kell minden egyes dolgot megvizsgálnia, hogy igaz-e számára  vagy sem – minden ellenőrzés nélkül valóságosnak fogadja el. (Ezt a folyamatot “gondolkodási mechanizmusnak” hívjuk)”.

9.

“Az Idő elszigetelt tereiben körülöttünk hatalmas mennyiségű, feldolgozatlan belső tapasztalat zajlik. Ez nem más, mint az Idő ismeretlen, felfoghatatlanul gazdag és változatos tapasztalati valóságainak kimeríthetetlen áradása a Tudatban. Míg közben saját belső életünk egy genetikai időzárványban reciklál: elménk folyamatosan újrahasznosítja a múltat”.

10.

Valóságunkat nem a tiszta érzékelésünk irányítja, hanem a kondícionált gondolataink. Ezekből a gondolat-halmazokból készül sorsunk nagy sikerkönyve, aminek a fülszövegében választékosan figyelmébe ajánljuk magunkat saját magunknak. De csak miután lehetőségünk volt elolvasni a többiekét is, akkor derül ki, hogy ez a könyv ugyanúgy néz ki és ugyanazt tartalmazza, mint a többieké. Csak a történeteken más a dátum, a vágyakon más az árcédula, és a kapcsolataink címkéjén más a szavatossági idő”.

Az idézetekhez tartozó kérdések

A KÜLDÉS gomb használatával elfogadod az Általános Szerződési feltételeket, melyet az impresszumban találsz.

cropped-cropped-zoeheblog.png
error: Content is protected !!
Scroll to Top