Van-e az útnak szíve, amelyen járok?
Ez a többszintű gyakorlat megmutatja mit gondolsz alapvetően a teljességedről és milyen viszonyban vagy vele. Láthatsz egy valóságot, amelyet a gondolataidon keresztül építesz és tartasz fenn. Ugyanakkor megláthatod mekkora a távolság a belső – önmagad teljességéről alkotott – képed és a valóságod között, hol engeded el a lehetőségeidet, miben kell fejlődnöd ahhoz, hogy hatással lehess a valóságodra.
Ezt a gyakorlatot használd arra, hogy előzetesen felmérd, van-e számodra haszna, jelentősége egy útnak. Megegyezik-e az iránya a belső szándékoddal, amelyet az itt feltüntetett attribútumaid jelenítenek meg, vagy csak éppen trendi igéretek rejtőznek a vágyak mögött. Megvizsgálhatod bármelyik általad választott életterületed állapotát, szándékaid megvalósításához szükséges felkészültségedet és megmérheted – előre tesztelheted – mennyire támogatod legbelül az aktuálisan választott utad, döntésed az attribútumaiddal szinkronban vannak-e.
Gyakorlat
Ez a gyakorlat abban segít, hogy tiszta képet kapj egy döntési helyzetben és önazonos döntést hozzál. Használatával jelentősen lerövidítheted a vargabetűket az életedben.
- A gyakorlat első lépése, hogy meghatározod az attribútumaidat, azokat a belső, tőled elválaszthatatlan értékeket, jellemzőket, amelyek életed és döntéseid vezérfonalai. Ehhez a fenti mintát használd: keresd meg magadban azt a 8 attribútumot mellyel azonosulni tudsz, és írd fel. (A fenti csak minta)
- Ezután készítsd el (vagy nyomtasd ki) a körábrát.
- Most írd fel magadnak a megmérésre szánt kérdést. Pl.: Elvállaljam-e a számomra felajánlott munkát? (A kérdés mindig egy döntési helyzet, amiben tisztán akarsz látni).
- Majd feleltesd meg egyenként a döntési opciót az attribútumaidnak: Pl.: Mennyi Bizalom van bennem az adott döntésemhez, hogy elvállaljam a munkát? (vagy mennyi bizalmat érzek irántam, az adott irányból). – Mennyire lehetek Független az adott helyzetben, ha elvállalom ezt a munkát? – Mennyire lehetek Rugalmas? (vagy mennyire rugalmas számomra a közeg/kapcsolat/tevékenység). – Rendelkezem-e megfelelő Akaraterővel azonnal, vagy még szükségem van plusz személyes energiához? És így tovább.
- A válaszaidat százalékokban jelöld be a körábrán látható helyekre és írd be a jobboldali “valóság hangulata” oszlopba.
- Kösd össze a bejelölt értékeket és vizsgáld meg, milyen messze van ez a döntés/út a teljességedtől. (Mennyire fedi a két ábra egymást).
- Most határozz meg egy “azonosulási határt”, amit még elfogadsz a magad számára. (Pl.: ha az attribútumaim 88%.ban teljesülnének az adott döntési helyzetben azzal elégedett lennék. Ez az azonosulási határom).
- Most nézd meg a százalékaid átlagát – add össze a nyolc százalékszámot és oszd el nyolccal – az eredmény az azonosulási határon belül vagy kívül van-e?
- Ha a határon kívül esik, nem támogatott, ennek az útnak számodra nincs szíve.
Minden attribútumnál felmerülő hiányállapot a gondolkodási szokásaink következménye. Azon túl, hogy a gyakorlatot felhasználjuk a döntési helyzeteinkben, jelen élethelyzetünk vizsgálatában, szükségünk van arra is, hogy változtatni tudjunk ezeken a hiányállapotokon. Mert csak azokban az irányokban van lehetőségünk érvényesülni, ahol az azonosulási határ felett vagyunk.