Van-e az útnak szíve, amelyen járok?

Ez a többszintű gyakorlat megmutatja mit gondolsz alapvetően a teljességedről és milyen viszonyban vagy vele. Láthatod a valóságodat, amelyet a gondolataidon keresztül építettél fel (Ez az térképeden a belső terület lesz). Ugyanakkor megláthatod mekkora a távolság a belső – önmagad teljességéről alkotott –  képed ( a térképeden a csillag területe) és ezen valóságod között. A térképed megmutatja hol engeded el a lehetőségeidet, miben kell fejlődnöd ahhoz, hogy hatással lehess a valóságodra.

Ezt a gyakorlatot használd arra, hogy felmérd, van-e számodra haszna, jelentősége egy útnak amin jársz, vagy amin elindulnál. Megegyezik-e az iránya a belső szándékoddal  amelyet az itt feltüntetett attribútumaid jelenítenek meg, vagy nem a saját utadon jársz. Megvizsgálhatod bármelyik általad választott életterületed állapotát, szándékaid megvalósításához szükséges felkészültségedet. Megmérheted – előre tesztelheted – mennyire támogatott legbelül az aktuálisan választott utad, döntésed az attribútumaiddal szinkronban van-e.

Gyakorlat

Ez a gyakorlat abban segít, hogy tiszta képet kapj egy döntési helyzetben és önazonos döntést hozzál. Használatával jelentősen lerövidítheted a vargabetűket az életedben.

  1. A gyakorlat első lépése, hogy meghatározod az “attribútumaidat“, azokat a belső, tőled elválaszthatatlan értékeket, jellemzőket, amelyek életed és döntéseid vezérfonalai. Ehhez a fenti sablont használd: keresd meg magadban azt a 8 attribútumot mellyel azonosulni tudsz, és írd fel. (A fenti csak minta. Az attribútum olyan alapvető fontosságú tulajdonság, absztrakt belső kép, amit egy szóval kifejezel. Kiválasztása nem jelenti azt, hogy ezzel rendelkezel, csak azt, hogy efelé törekszel, ez az irányod.)
  2. Ezután készítsd el (vagy nyomtasd ki) a körábrát.
  3. Most írd fel magadnak a megmérésre szánt kérdést. Pl.: Elvállaljam-e a számomra felajánlott munkát? (A kérdés mindig egy döntési helyzet, amiben tisztán akarsz látni).
  4. Majd feleltesd meg egyenként a döntési opciót az attribútumaidnak: Pl.: Mennyi Bizalom van bennem az adott döntésemhez, hogy elvállaljam a munkát? (vagy mennyi bizalmat érzek irántam, az adott irányból). – Mennyire lehetek Független az adott helyzetben, ha elvállalom ezt a munkát? – Mennyire lehetek Rugalmas? (vagy mennyire rugalmas számomra a közeg/kapcsolat/tevékenység). – Rendelkezem-e megfelelő Akaraterővel azonnal, vagy még szükségem van plusz személyes energiához? És így tovább.
  5.  A válaszaidat százalékokban add meg a jobboldali “valóság hangulata” oszlopban, majd jelöld be a körábrán is az értékeket. (A mérési skála 10-100%, tízes skálával, ahol a 10%  a “semennyire nem felel meg”, a 100% a “tökéletesen megfelel” az adott döntés az adott attribútumnak).
  6. Kösd össze a bejelölt értékeket és vizsgáld meg, milyen messze van ez a döntés/út a teljességedtől. (Mennyire fedi a két ábra egymást).
  7. Most határozz meg egy “azonosulási határt”, amit még elfogadsz a magad számára. Ez az a minimum amit elvársz, hogy az attribútumok legalább ilyen mértékben megnyilvánuljanak az életedben. (Pl.: ha az attribútumaim 88%-ban teljesülnének, azzal elégedett lennék. Ez az azonosulási határom).
  8. Most nézd meg a “valóság hangulata” százalékaid átlagát – add össze a nyolc százalékszámot és oszd el nyolccal – és nézd meg, hogy az eredmény az azonosulási határon alatt vagy felett van-e? (Lásd a lenti példát).
  9. Ha alatta van, ez a döntés, vagy út amit megmértél, nem támogatott, ennek az útnak számodra nincs szíve – nem a te utad.
  10. Bármelyik élethelyzeted megmérheted a fenti gyakorlattal, de az attribútumokon és az azonosulás határodon ne változtass. 

Minden attribútumnál felmerülő hiányállapot a gondolkodási szokásaink következménye. Azon túl, hogy a gyakorlatot felhasználjuk a döntési helyzeteinkben, jelen élethelyzetünk vizsgálatában, szükségünk van arra is, hogy változtatni tudjunk ezeken a hiányállapotokon

 Csak azokban az irányokban, utakon van lehetőségünk érvényesülni és kiteljesedni, ahol az azonosulási határ felett vagyunk. 

Az Időjáték felkészítő gyakorlatai között vannak olyan 2-3 részes minikurzusok, amelyekben megismerhetjük a hiányállapotokért felelős genetikai minták befolyását a gondolatainkra és a személyes sorsunkat, valamint a valóságunk hangulatát irányító gondolkodási mechanizmust. Ezeket az elemeket a Senkiyel Időjáték kurzuson is tanuljuk és megismerkedünk számos más tényezővel is, amelyek ismerete szükséges ahhoz, hogy az absztrakt elmét munkára bírjuk. Mert a gondolataink csapdájából, csak az absztrakt elmén keresztül nyílik kijárat. A Senkiyel Időjáték haladó praxisában már nincs személyes történet. Egyszerűen azért, mert más valóságban játszódik. Pontosabban egy olyan valóságot épít fel a gyakorlóban, amely nem a gondolkodási mechanizmus irányít, így az nem hoz létre hiányállapotokat. Ez az a pont, ahol az elme megnyílik az ismeretlen előtt.

Ha úgy érzed készen állsz erre az intenzív fejlődésre, akkor várjuk a jelentkezésedet a Senkiyel Időjáték 2024 kurzusra.

error: Content is protected !!
Scroll to Top